Jak vlastně taková masáž probíhá, co mám očekávat?

Masáži samotné předchází krátký rozhovor s terapeutkou, která se pokusí zjistit, jaké máte obtíže a čeho chcete dosáhnout. Pak si v soukromí odložíte, položíte se na lůžko, budete zakryti čistými přikrývkami a začne masáž samotná. Jelikož je tělo fyzické prostoupeno a obklopeno tělem jemněhmotným, jsou některé doteky fyzické, na svaly, klouby, šlachy, a některé doteky jsou energetické - k čakrám, akupunkturním bodům, marmám, atd. Celkově se vaše tělesná energie rozproudí. Zkuste být u masáže uvolnění a přítomní. Po masáži terapeut ztlumí hudbu a odejde z místnosti, Vám zůstane pár minut čas nechat vleže masáž doznít, zorientovat se a v soukromí se obléknout.

Je dobré se nějak na masáž připravovat?

Je vhodné se alespoň den před masáží vyhýbat alkoholu a dalším podobným látkám. Aby tělo masáž optimálně přijalo, nemělo by být zatíženo ani těžkým jídlem, nadopované kávou a energetickými nápoji. Optimální je v den masáže mít „lehčí" den s dostatkem tekutin (vody).

Trochu se obávám slova tantra, nechci žádnou erotiku, kde všude se mě budete dotýkat?

Jelikož si na sobě můžete nechat co chcete, žádné erotiky se obávat nemusíte. Protože je dotek na kůži příjemnější a efektivnější, většina lidí zůstává v prádle, tělo se ale vždy zakrývá ručníky a prostěradly. Tantra se na západě znevažuje a záměrně spojuje zejména se sexualitou, aby se lépe prodávala. Při této masáži se vašich intimních zón nikdo dotýkat nebude, cílem masáže je tělo harmonizovat a probudit v něm jeho samoléčebný potenciál, zklidnit mysl a dostat do našeho života pevný ostrov vnitřního klidu.

Mohu zrušit domluvenou masáž?

Chápeme, že se mohou stát nepředvídatelné události, ale počítejte s tím, že bez storna je možné masáž zrušit 1 den (24 hodin) dopředu tak, aby termín mohl být nabídnut někomu jinému. Pakliže se omluvíte později, budeme Vám účtovat 50% z ceny masáže, pokud se neomluvíte vůbec, propadne celá cena. Pokud se taková záležitost stane mimořádně, lze se domluvit na výjimce.

Lze zakoupit na masáž dárkový poukaz?

Samozřejmě, buď to lze v našem mateřském studiu Yogata na pražských Vinohradech osobně, nebo Vám jej zašleme poštou či elektronicky.

Přijímáte karty?

Aktuálně ne, je možné platit pouze v hotovosti nebo po domluvě převodem na účet.

Jak často to má smysl chodit na masáž touto technikou?

Je to velmi individuální, doporučená frekvence záleží na tom, čeho chcete dosáhnout. Pokud nemáte nějaký konkrétní problém, ale potřebujete pouze obnovit tělesnou energii, „uspořádat" si mysl, nějak si v sobě „uklidit" doporučujeme chodit na masáž 1x za měsíc.
Pokud budete mít náročné období s velkou zátěží, je vhodné si masáže zintenzivnit tak, aby se tělo ze zátěže vzpamatovalo bez následků.
Pokud jste ve stavu, že jste se mnoho let vyčerpávali a rezervy nedoplňovali a nyní se začínají objevovat první neduhy, počítejte s dlouhodobou péčí – v těchto případech je vhodná na začátku kůra masáží v kratším časovém rozmezí – např. 3 masáže ve 3 týdnech a pak opět přejít k režimu 1x za měsíc. Každé tělo je jiné, po masáži je terapeutka schopná doporučit další postup.

Jaký režim mám dodržovat po masáži nebo mezi nimi aby byl účinek co nejdelší?

Tato otázka je velmi dobrá. Počítejte s tím, že při a po masáži tělo pracuje na plný výkon, aby se zregenerovalo a nezatěžujte ho. Z tělesného hlediska – dostatek vody, lehčí jídla. Když je tělo unavené, poslechněte jej a běžte brzy spát. Z psychického hlediska – zkuste masáž naplánovat tak, abyste se pak nemuseli hnát do práce nebo na schůzku. Udělejte si prostor pro zkoumání myšlenek a pocitů, které se dostaly na povrch. Režim bez alkoholu, s minimem kofeinu a dalších povzbudivých látek, bez těžkých jídel a velké stresové zátěže (fyzické i psychické) by byl optimální po několik následujících dnů.

FaLang translation system by Faboba
Studio Yogata © 2014. All rights reserved.
Photo Patrik Borecký, grafika Cudesign.