Mistr Edgar Ta

Životní poslání Mistra současné Ajurvédy a Tantry, který strávil dvakrát sedm let na severu Indii, u Mistrů v Tibetu a v Číně, v Nepálu a v Bhůtánu, je učit, co je současný život, zákon přírody a zákon života. Když mu byly 4,5 roky, ocitl se svými rodiči v sibiřském gulagu v době okupace Litvy ruskými vojsky. Rodiče po nějaké době ztratil, jemu se podařilo dostat z gulagu pomocí mongolsko čínského Mistra a psa. Tím začala jeho cesta za vzděláním.

Na základě všech svých znalostí a zkušeností vytvořil a vyučuje metodiku duchovního vývoje a rozvoje mimosmyslových bioenergetických schopností. Tantra doteku respektuje zákon fáze měsíce i osobního biorytmu a vede k uzdravení, posílení vitality a schopnosti tvořivosti. Součástí jeho metody je osvojení si nových způsobů meditací za pomoci určitých dechových cvičení a jemných energií. Meditace umožní zklidnit a sjednotit mysl, srdce i duši. Tantra doteku zohledňuje různé životní podmínky, ve kterých žijeme, a zahrnuje několik desítek různých významů a smyslů, většina na základě podstaty ženy.

Mezi oblasti, které vyučuje patří například:

  • Psychologie stravování a individualizace, příčiny vzniku únavy a deprese, ztráta aktivity a vitality.
  • Tantra a tělo, výživa, psychika, duch duše.
  • Vývoj psychologických a duchovních schopností a možností.

O úspěšnosti této metody mohou hovořit stovky vyléčených lidí i z velmi vážných nemocí. Unikátnost a přístupnost této metody také potvrzuje mnoho lidí, kteří aplikují praktické rady z přednášek a kurzů. Pozitivní změny jsou pak pozorovány nejen po zdravotní stránce, ale i v osobní, pracovní i duchovní oblasti života. Prvním důležitým předpokladem na cestě k uzdravení je podle něj uvědomit si, že nežijeme správně a pevně se rozhodnout pro změnu. Pak dokážeme pohnout se záležitostmi, které se nám zdají již neměnitelné a proto s nimi žijeme dál.

Vysvětluje a nenásilně učí, jak respektovat přírodu a jak pomocí bioenergie znovu nabýt ztracenou duševní i tělesnou rovnováhu. Velký důraz klade na vzdělanost, znalosti a propojení přírodní medicíny s klasickou fyzioterapií a reflexologií. Pro své mimořádné schopnosti a znalosti je uznáván v Evropě i ve světě. Mimo Českou republiku přednáší v mnoha dalších zemích, kde má své žáky.

FaLang translation system by Faboba
Studio Yogata © 2014. All rights reserved.
Photo Patrik Borecký, grafika Cudesign.